Deklaracja Dostępności
Deklaracja dostępności
Urząd Miejski w Grudziądzu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony www.odpady.grudziadz.pl .
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Zdjęcia i grafiki umieszczone na stronie internetowej nie mają podpisów.
- Część informacji na stronie internetowej ma postać dokumentów PDF, które nie są edytowalne.
- Materiały filmowe nie posiadają napisów dla osób niesłyszących.
Treści nieobjęte przepisami
Treści opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Przygotowanie ich pełnej dostępności wiązałoby się z nadmiernym obciążeniem dla podmiotu publicznego. Dokumenty te można otrzymać w formie dostępnej cyfrowo kontaktując się z nami bezpośrednio.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o somoocenie dostępności
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Prezydenta Grudziądza Macieja Glamowskiego — mailowo sekretariat@um.grudziadz.pl lub telefonicznie +48 56 45 10 200.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
W razie konieczności skargę złóż do Rady Miejskiej Grudziądza:
- Adres: ul. Ratuszowa 1, 86-300 Grudziądz,
- mejl: brady@um.grudziadz.pl.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Budynek przy ul. Sikorskiego 32-36, 86-300 Grudziądz
Dojście do budynku jest szerokie i utwardzone, nie wszystkie krawężniki w pobliżu budynku są obniżone. Wejście główne do budynku jest na poziomie chodnika. Drzwi zewnętrzne są szerokie i mają obniżony próg. Za drzwiami wejściowymi znajdują się stopnie prowadzące na parter budynku. Drugie wejście znajduje się na szczycie budynku. Do wejście prowadzi podjazd. Podjazd prowadzi bezpośrednio na parter budynku. Wewnątrz budynku znajdują się schody z poręczami prowadzące na parter, pierwsze i drugie piętro budynku. Toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze budynku. Toaleta ma szerokie drzwi, uchwyty ułatwiające korzystanie z urządzeń sanitarnych oraz dużą powierzchnię manewrową. Do budynku można wejść z psem asystującym.
W budynku znajduje się:
Wydział Edukacji
Wydział Środowiska
Biuro Gospodarki Odpadami
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Osoby niesłyszące mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego. Informujemy, że w Urzędzie zatrudnionych jest 2 tłumaczy języka migowego, którzy pomagają w kontaktach z niesłyszącymi interesantami. Tłumacz migowy jest dostępny w godzinach pracy Urzędu osobiście lub on-line – za pośrednictwem komunikatora Skype - nazwa: Tłumacz Języka Migowego UM Grudziądz. Z tłumaczem skontaktować się można: osobiście: pokój nr 102 przy ul. Ratuszowej 1, 86-300 Grudziądz, meilowo tlumaczjezykamigowego@um.grudziadz.pl lub telefonicznie +48 56 45 10 457, +48 885 887 045. Osoba głucha, która chce skorzystać z usług tłumacza, powinna przed spotkaniem napisać sms na numer telefonu +48 885 887 045, bądź maila na adres: tlumaczjezykamigowego@um.grudziadz.pl, w celu ustalenia terminu. W sprawach nagłych można kontaktować się z tłumaczem za pomocą komunikatora Skype (Tłumacz Języka Migowego UM Grudziądz).